Firmamız; sanayiye yüksek teknolojili, modern ve güvenli ürün ve hizmet sağlamak amacıyla 2006 yılında Türkiye'de kurulmuştur. Misyonumuz; sadece kaliteli, yüksek teknolojili değil aynı zamanda ekonomik ürünler ile kalifiye bir hizmet sunmaktır.

Ayrıca, bir otomasyon ve mühendislik firması tarafından yapılması gereken, ekipman tedariki, uygulama, yazılım, montaj ve devreye alma hizmetlerini vermektedir. Firmamızın, Siemens, Rittal ve Wago gibi sektörde öncü ve uzman firmaların da bayilikleri vardır.

Proton Otomasyon ekibi, her şart, ortam ve zamanda talep edilen hizmeti, uzmanlığı çerçevesinde vermeye hazır yazılım ekibi ve uygulama ekiplerinden oluşur. Teknik ve ticari kadro, sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada projelendirme, tedarik, lojistik, programlama, devreye alma, saha hizmetleri, arıza uygulamaları, mühendislik uygulamaları, finans yönetimi, pazarlama becerileri konusundaki uzmanlığını, gerçekleştirdiği dünya çapında başarılara sahip projelerle kanıtlamıştır. Projelerimizi genellikle iki ana sektörde gerçekleştirmekte olup; bu 2 ana sektör olan Kablo Sanayii ve Demir Çelik Sanayi dışında sektörlerde de gelişimimizi, çağın teknolojik altyapısını yakından takiple gerçekleştirdiğimizi de belirtmek isteriz.